Ортодонтія

Ортодонтія – лікування дефектів розвитку зубів і щелепно-лицьового кістяка.

Ортодонтичне лікування – це правильне, функціональне положення щелеп, рівний зубний ряд та одне з рішень ефективного лікування та недопущення аденоїдного розростання (аденоїдних вегетацій) внаслідок недорозвинутої верхньої щелепи.

До відома. Недорозвинення верхньої щелепи (патологічний прикус) призводить до звуження носових ходів, зниження пневматизації пазух і відповідно до застійних явищ у верхніх дихальних шляхах, що викликає збільшення аденоїдів – як захисної відповіді на мікрофлору, що скупчилася.

Через нерівність зубів і порушення зубного ряду, зуби важко піддаються гігієнічним процедурам, більше наражаються на ризик раннього розвитку карієсу і пародонтиту, а також можуть викликати додаткові навантаження щелепно-лицьових м’язів при жуванні, що, у свою чергу, призводить до головного болю, синдрому скронево-нижньощелепного суглоба, болю в області шиї, плечового суглоба і спини.

Нерівності зубів і порушення зубного ряду також можуть негативно позначатися на Вашому зовнішньому вигляді.

Існують різні методики лікування зубного ряду як у дитячому віці, так і у дорослих. Це можуть бути спеціальні апарати Bioblock (апарат Мью), капи, брекети тощо.

Головне завдання ортодонту – розпочати корекцію аномалій ще з моменту зростання молочних зубів. Це пов’язано з тим, що найбільш ранній початок корекції в дитячому віці має найбільш тривалий ефект, і за рахунок швидкого зростання кісткових структур і більшої еластичності тканин може бути проведено в більш короткі терміни.